Mentor start-upů, kouč, učitel, metodolog a kreativec. Opher se v poslední době věnoval zejména rozvoji a aplikaci své unikátní metodologie, pomocí které dokazuje, že každý člověk může rozvíjet a prohlubovat všeobecný talent (oproti obecně sdílenému názoru, že talent je lidem vrozený). Kreativita, flexibilita a matematické nadání umožnily Opherovi pracovat na nejrůznějších projektech po celém světě. Je autorem řady jedinečných metodologií a procesů pro rozvoj potenciálu jednotlivce i skupin. K tomu využívá tři hlavní modely: rozvoj talentu, manažerské strategie a osobní obchodní vztahy. Jeho systém posiluje jak dovednosti na straně jednotlivců, tak spolupráci v celém pracovním prostředí. Dnes Opher radí předním světovým manažerům a podnikatelům s jejich strategiemi, fúzemi, sdílí s nimi své zkušenosti z práce s velkými organizacemi a podporuje jejich startu-pové projekty.
Jana Marle-Žižková, Partner & Head of Professional Services v Keboola Singapore, má více než 20 let zkušeností s řízením mezinárodních operací a různých týmů. Studovala mimo jiné informatiku a architekturu systémů na univerzitách ve Švédsku a USA.
Jana před nástupem do společnosti Keboola zavedla na český trh značky Estee Lauder, kde zastávala funkci ředitelky pro nově otevřenou pobočku, působila jako ředitelka pro regionální marketing a PR ve společnosti Sybase CEE (získala ocenění Best European Marketing Manager) a v letech 2000–2010 byla country a regional manažerkou pro SAS, největší softwarovou společnost v soukromém vlastnictví. Po svém odchodu do Singapuru Jana vedla celosvětové poradenství ve společnosti Socialbakers, která se zabývá analýzou sociálních sítí.
Jana je rodilá Češka se švédským občanstvím a se svým manželem žije od roku 2011 v Singapuru. Je spoluzakladatelkou DataDriven.sg, platformy pro podporu komunity datových nadšenců a hnutí DataGirls v Asii a Tichomoří. V letech 2008 a 2009 byla Jana uvedena v žebříčku Top 25 českých podnikatelek. Mezi lety 2003–2006 obeplula svět na plachetnici.
Petr je devítinásobný mistr České republiky v badmintonu, trojnásobný účastník olympijských her a v Londýně byl dokonce vlajkonošem české výpravy. Pro tuto roli byl vybrán nejen díky svým sportovním výkonům, ale i díky silnému životnímu příběhu. V roce 2010 totiž překonal zákeřnou rakovinu varlat a dokázal se vrátit mezi světovou sportovní špičku. Později založil Nadační fond Petra Koukala a projekt STK pro chlapy, zaměřený na edukaci o důležitosti preventivních prohlídek a bourání společenského tabu mužského zdraví. Kariéru ukončil v roce 2016 na olympiádě v Riu a nyní se věnuje motivačním přednáškám, mentálnímu koučinku a osvětě zdravého životního stylu a prevence.
Broňa je v Brně usazený učitel, milovník angličtiny a věčný optimista, který si často říká, že má asi tu nejlepší práci na světě. Pomáhá totiž lidem zamilovat se do angličtiny, zbavit se strachu z mluvení a radovat se z vlastních úspěchů a pokroků. Broňa se začal učit anglicky sám až ve dvaceti a dotáhnul to až k červenému diplomu, zkouškám CPE a Celta, k učení angličtiny na pedagogické fakultě i v Oxfordu. Krom klasického učení se Broňa věnuje online kurzům na Seduo.cz a také má asi nejsledovanější český Youtube kanál zaměřený na angličtinu. Broňa věří, že každý, kdo opravdu chce, tak se zvládne naučit anglicky, a také, že „Life is too short for boring English lessons.“ 🙂
Ekaterina je intuitivní umělkyně. Má více než 20 let zkušeností v oborech architektury, designu a umění. Realizovala celosvětové projekty v řadě mezinárodních firem.
V letech 2002-2006 vystudovala obor Malba na Akademii umění, architektury a designu v Praze. Profesionálně se věnuje malbě a měla řadu uměleckých výstav. Je zastoupena v soukromých sbírkách po celém světě. Vystudovala mimo jiné architekturu na Akademii Architektury v Rusku.
Navštěvovala poutnická místa na Filipínách, v Indií, v Číně, v Thajsku, Kambodži, ve Francií, v Bulharsku, v Izraeli a v mnoha dalších zemích, kde praktikovala duchovní cvičení pod vedením zkušených učitelů. Ekaterina je Usui Reiki Master 3. úrovně. Současně pracuje na rozvoji vlastního Art & Spirit projektu ‘Inner Balance’- jak intuitivní tvorba a energie barev ovlivnuje náš život.
Je autorkou „know-how“ metody „Art vizualizace“. Od roku 2016 je spoluautorem inovačního Programu „Golden Flower“ s Tomášem Havrdou.
Dita Přikrylová je zakladatelkou neziskové organizace Czechitas, která inspiruje a vzdělává ženy v informačních technologiích. Sama vystudovala systémové inženýrství a aplikovanou informatiku na dvou fakultách Masarykovy univerzity. Pracovala jako IT Risk specialista a datový analytik v korporaci a pak utekla do vlastního podnikání. Kromě vzdělávání žen v IT se věnuje digitálnímu vzdělávání vrcholového managementu v ústavu 6D Academy, vzdělávání dětí a učitelů v Akademii programování a růstu komunity okolo datové analytiky s DataGirls. Visegrad fund spolu s Financial Times a společnost Google ji zařadil mezi inovátory NewEurope100. V roce 2016 ji vybral Forbes mezi „30 pod 30“ a mezi 75 nejvlivnějších žen ČR, v říjnu 2016 převzala Dita European Citizen Prize v Evropském parlamentu, v roce 2017 se umístila v žebříčku 25 top žen podle Hospodářských novin a SXSW.com ji udělil cenu Community Service Award v Texasu. Miluje svoji práci, adrenalin, cestování, kitesurfing, wakeboarding, horolezectví, běh a jógu.
V oboru PR, marketingu a vzdělávání podniká od svých 20 let. Vystudovala Univerzitu Karlovu, obor Mediální studia. Založila PR agenturu ConPro, kde rozšířila své praktické zkušenosti napříč různými odvětvími (SONY, EPSON, Pharma Nord, Subway, Atrium Flora, Matějovský, Halada a další).
Během mateřské dovolené založila projekt ŽENY s.r.o. a vybudovala po celé republice desítku coworkingových Pracoven ŽENY s.r.o., poskytujících prostor pro vzdělávání, osobní rozvoj a networking. Po třech letech se do projektu aktivně zapojilo přes 60 tisíc žen. Eva se věnuje otázkám v oblasti osobního rozvoje.
Jako členka dozorčí rady Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR se zaměřila na podporu podnikání žen v projektu Podnikavá žena. Organizuje speciální, tematicky zaměřená setkávání pro tisíce žen pod názvem DEN, KDY SE BUDU MÍT RÁDA.
Od roku 2017 spolupracuje se společností Santia na pozici ředitelky, kde se věnuje trendům v oblasti nákupního chování se zaměřením na Mystery Shopping a Mystery Calls a navazuje na dlouholetou spolupráci s Eliškou Haškovou Coolidge v oblasti etiky a etikety.
Petr svou cestu k pečení charismatických značek zaměstnavatelů prošlapával 15 let. Vedl a spoluvlastnil největší české kalendářové nakladatelství, spoluzaložil agenturu specializovanou na interní komunikaci, aby nakonec zjistil, že jeho po-voláním jsou značky zaměstnavatelů a jeho místo je u pekařské pece v BrandBakers. Petr se věnuje především tvorbě BrandBooků, tedy značkovým strategiím, připravuje a řídí realizaci projektů a hledá pro pekaře nové výzvy. Přestože i on se občas rád vznáší na obláčku, svým naturelem je primárně obchodník a manažer. Business má zkrátka pod kůží. Své pracovní aktivity prokládá rodinou a vychutnáváním života. Je nenapravitelný gurmán.
Jsem „Sparring Partner“ pro manažery a majitele firem. Již 15 let vedu ve firmách projekty přinášející do společností větší angažovanost zaměstnanců.
Jsem Leader. Od roku 2010 koordinuji aktivity „Komunitního Podnikatelského Akcelerátoru ICA“, který dnes propojuje již stovky firem a podnikání.
Jsem Inovátor. Spolu s E.Kern jsme autoři Programu: „Golden Flower“. Tento Program je vhodný pro efektivní a tvůrčí práci manažerů s firemní kulturou.
Profesor a vědec v oblasti umělé inteligence se zájmem o aplikace a přenos technologií. Studoval a působil na zahraničních univerzitách. Vedl vědecké projekty financované americkými obrannými agenturami FAA a NASA. Spoluzakladatel a investor několika úspěšných start-upů z oblasti umělé inteligence. V minulosti působil jako ředitel R&D centra pro umělou inteligenci a počítačovou bezpečnost firmy CISCO v Praze a také jako stratég pro nové technologie. Spoluzaložil a zakreditoval netradiční, vědecko-technologicky orientovaný studijní program Otevřená informatika na FEL ČVUT. V roce 2015 byl zařazen na seznam výjimečných inovátorů New Europe 100.
Scenáristka, televizní dramaturgyně, komička a korporátní enfant terrible. Stand-up comedy dělá v češtině i v angličtině, v obou jazycích miluje přesmyčky, bonmoty a hru se slovy. Věří, že humor je jako sval, který se dá posilovat a ráda si s vámi zacvičí.
Živelná event manažerka se srdcem happiness manažerky, produkční, foodbloggerka a stand-up komička. Vyzná se v sociálních sítích a potrpí si na dobré jídlo, dobré pití a dobré copy. V humoru věří v sílu osobního příběhu a že nejlepší příběh je směsicí pravdy, vypravěčského umu a nadsázky. Jak jej umíchat? O to se s vámi ráda podělí.
Živím se jako konzultantka v oboru sociálních médií. Nabízím poradenství a odborně vedená školení, ve kterých jsou hlavním tématem sociální sítě a jejich využití ve firmách i pro jednotlivce. Ke konci května 2017 mám za sebou 387 firemních či veřejných seminářů a workshopů pro 3966 spokojených posluchačů.
Před odchodem na volnou nohu v roce 2013 jsem pracovala jako manažerka nových médií ve společnosti NEWTON Media, kde jsem se kromě jiného starala i o rozvoj nástrojů na monitoring sociálních sítí. Od začátku roku 2017 pracuji na částečný úvazek jako head of social media v agenuře Dark Side. Motivací k tomuto kroku byla hlavně touha udržet si vedle lektorské praxe a freelance konzultační práce také zkušenosti z reálných kampaní pro velké a zajímavé agenturní klienty. Kombinovat teorii s praxí a nezakrnět.
Mezi mé klienty patří například společnosti RENOMIA, CzechTourism, Člověk v tísni, Unipetrol, Česká spořitelna, 02 Czech Republic, ČVUT, Rossman, Charita, ČSOB a další tisíce soukromých či firemních účastníků mých seminářů.
Ve volném čase jsem hlavně geekem s láskou k filmům, seriálům, knihám … speciálně těm se sci-fi tématikou.
Ředitelka neziskové organizace Nadání a dovednosti, která připravuje mladé lidi z dětských domovů na volbu jejich budoucího povolání a na první kontakt se světem práce a reálným životem mimo dětský domov.
K práci v neziskové organizaci se dostala čirou náhodou. Má ráda výzvy a proto, odešla z korporátní sféry, a aniž by o problematice dětí vyrůstajících v dětských domovech něco věděla, pustila se do práce s nadšením, empatií a potřebnou dávkou odvahy něco změnit.
Nalézt svou cestu, svůj sen a jít si za ním pomáhá dětem z dětských domovů a pěstounských rodin již pět let. Díky získaným zkušenostem a komunikaci s mnoha odborníky a manažery z řad firem došla k závěru, že je potřeba podpořit v hledání své kariérní cesty všechny děti a proto se svým týmem přináší do České republiky nový komplexní program z USA. Program bude spuštěn v příštím roce v základních školách napříč celou Českou republikou.
Vysokoškolský pedagog a konzultant. Zaměřuje se na strategické řízení prémiových značek. Studoval psychologii na FF MU, mediální studia na FSS MU a komunikační studia na NMSU ve Spojených státech. Na Masarykově Univerzitě v Brně přednáší psychologii přesvědčování, kreativitu a manažerskou komunikaci. Je autorem knihy Psychologie přesvědčování. V roce 2016 vydal knihu Jak jsem stopoval letadlo, která popisuje jeho cestu kolem světa ojedinělou metodou, kterou nazval richhiking. Jako konzultant spolupracoval na dlouhodobých projektech například se společnostmi J&T Banka, Tesco Stores, Česká Spořitelna nebo Mototechna. V roce 2015 ho magazín Forbes zařadil mezi 30 pod 30.
Mezi moje hlavní hodnoty patří pestrost a svoboda a přesto jsem spojila svůj profesní život s jednou firmou. Do Ogilvy jsem nastoupila v roce 1994 ještě při studiu mezinárodního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Začala jsem od píky a do dneška jsem se nepřestala učit. Zažila jsem nekonečné nadšení malé skupiny lidí, když jsme začínali. Přerod ve velkou firmu, akvizice a propojování různých kultur, obrovský boom s 360 lidmi a jeho opak. Rebrandingy, nové služby a týmy. Ať už to bylo cokoli, alfou a omegou je leadership, komunikace a hodnoty. Být lídrem, vést tým a firmu, mě fascinuje a nesmírně baví. A zároveň dostávám „na držku,“ protože vést lidi je to největší umění na světě.
Michal je náčelníkem kmene OpenOne, loví pro kmen nové zákazníky a čerstvě je také průvodcem změny firemní/týmové kultury směrem ke smysluplnosti a svobodě. Je rebel a netrpělivý tvůrce. Baví ho odhalovat příčiny a hledat postupy a řešení, jak se posunout dál. Inspirovat ostatní ke změnách i uvádět změny rychle do života. Je nenapravitelný optimista a možná až naivně věří v naprostou lidskou dobrotu a lásku.
„Po dlouhé štaci práce pro korporace se Jiří Fabián vrhnul do nejistých vod startupů (JetMinds, TopMonks, PurposeFly). Jejich společným jmenovatelem je uvolněné prostředí, podporující inovaci a dávající smysl. Životním posláním Jiřího je výchova dalších svobodně myslících lidí.”
Zakladatel a majitel klubu Karate Vision. Organizátor zahraničních seminářů Thajsko/Kréta. Spolutvůrce projektu “Studenti umí podnikat”. Nejlepší řečník na Job Acadamy 2014. Více jak 10 000 odškolených a odtrénovaných lidí. Aktivní speaker pro klub “ Cesty úspěšných”. Tvůrce projektu: “Cesta vnitřního vítězství”. Organizátor workshopů: Karate pro Duši.
Tanečník a choreograf. 12 let působil ve slavném Nederlands Dans Theater. Jako asistent Jiřího Kyliána připravoval nastudování jeho choreografií pro divadla po celém světě. Za interpretaci choreografie Scream and Whisper pro New National Theater v Tokyu byl nominován na cenu Tanečník roku 2005 ve francouzském Cannes. Dále vytvořil choreografie pro významné taneční soubory v Evropě, Asii a USA. V roce 2007 ve své rodné Praze spolu s Natašou Novotnou zakládá soubor současného tance 420PEOPLE, kde působí jako umělecký ředitel. V letošním roce soubor pod Kunešovým vedením oslavil 10 let existence dvěma vyprodanými Gala představeními na Nové scéně ND v Praze, kde představil to nejlepší z vlastní tvorby a tvorby významných světových choreografů, kteří se souborem spolupracují.
Rád pracuje ve firmách, které posunují hranice možného, v současné době ve SpaceX pomáhá se softwarem vesmírné lodi Dragon. Specializaci má sice na software, fascinuje ho však hardwarový svět budoucnosti. Firmám a jednotlivcům pomáhá se posunout dále a řešit zdánlivě neřešitelné problémy.
Projektová manažerka v neziskové organizaci Nadání a dovednosti, která připravuje mladé lidi z dětských domovů na volbu jejich budoucího povolání a na první kontakt se světem práce. Před rokem úspěšně ukončila magisterské studium Ekonomika a management na ČZU v Praze. Část magisterského programu strávila ve Švýcarsku, které si zamilovala. Baví ji se neustále učit novým věcem a cizím jazykům, ráda pracuje na nových projektech, hledá možnosti a varianty řešení, nebojí se výzev. Jedna výzva ji právě teď čeká, workshop na LMC NeKonferenci 2017. Spolu s Lindou Hurdovou, ředitelkou organizace, vás zasvětí do tajů amerického projektu, který v příštím roce zavedou do českých škol.
Tomáš je CEO a spolumajitel skupiny technologických firem ACTUM, která pomáhá společnostem s digitální transformací. Propadl vizi, že by lidé neměli zbytečně ztrácet energii činnostmi, které za ně mohou udělat stroje, počítače a algoritmy, ale měli by svůj čas raději věnovat zlepšování, experimentování a sami sobě. Protože i v ACTUM pořád něco zlepšuje a s něčím experimentuje, vybudoval tak se svými kolegy nejúspěšnější českou firmu ve svém oboru, která dodává moderní webová řešení pro klienty nejen z Česka, ale hlavně z Německa, Nizozemska, Spojeného království a USA.
Má rodinu, dvě děti, kolo, lyže a plachetnici, což společně s podnikáním tvoří celý jeho svět.
Martin Hudeček, manažer, kouč, pedagog. Rozvíjí spolupráci lidí ze světa byznysu, technologií a kultury. Fascinuje jej umění a proces umělecké tvorby jako zdroj inspirace pro oblasti strategického řízení, vzdělávání a inovací. Je členem sítě Red Button, vystudoval Divadelní akademii v Praze, nyní zde působí jako pedagog.
Absolventka Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze působila na různých HR pozicích v mezinárodních společnostech. Oblastí HR komunikace a marketingu se zabývá od roku 2010, kdy pracovala v T‑Mobilu Czech Republic a České spořitelně. Tam kromě HR marketingu vedla také tým vzdělávání a rozvoje zaměstnanců. V LMC pracuje od roku 2014 a na pozici Head of HR Architects od roku 2016.
Adam Hazdra je Business Owner ve společnosti LMC. Inovacím se věnuje celý svůj profesní život. Studoval Innovation Management na Manchester Business School v Anglii. V IDC rozjížděl tři mezinárodní produkty v týmu, který byl částečně v Praze, USA a Asii. Více než dva roky působil v Jihomoravském inovačním centru jako konzultant a krátce pobyl i v Direct People. Poslední tři roky pracuje pro LMC. Staral se o kompletní redesign a rozvoj portálu Jobs.cz a od konce roku 2015 hledá pro LMC nové příležitosti a inovace v oblasti flexibilní práce. V tuto chvíli vede projekty Easytask.cz a Profinaut.com. Je také hlavním autorem první knihy o designu služeb v ČR zvané Skvělé služby (Grada, 2013) a autorem pravidelně aktualizované publikace Řízení inovací, která je volně dostupná na adamhazdra.cz.
Milan Jasný spojil svojí dosavadní kariéru se společností LMC (provozovatel portálů jobs.cz a prace.cz). Do společnosti nastoupil již v roce 1998 na částečný úvazek coby vůbec první obchodník firmy ještě během svých vysokoškolských studií. Po absolvování Vysoké školy ekonomické (obor Informační management) ve společnosti zůstal a prošel různými pozicemi od obchodního manažera, obchodního ředitele, šéfa divize e-recruitment či ředitele Business křídla firmy. Současnou pozici generálního ředitele zastává od poloviny roku 2012. Ve svém volném čase se věnuje amatérskému fotografování, aqua-fitnessu a kondičnímu posilování. Milan Jasný je ženatý a má dvě dcery.
Podstatnou část své energie věnuje rozboru dat, jevů a trendů v propojených světech vzdělávání a práce. Snaží se nacházet, pojmenovávat a rozvíjet to, co je zásadní pro smysluplné uplatnění lidí a jejich lepší spolupráci ve firmách i veřejných institucích. Přednáší pro lidi z HR i vedení firem, pro odbornou i širší veřejnost. Mimo to se stará o rozšiřování partnerské spolupráce a veřejně prospěšných aktivit přesahujících každodenní byznys LMC.