Vizuální facilitátorka
Bea se specializuje na vizuální facilitaci a zaznamenávání, které jí přirostly k srdci již během studia. Své znalosti a dovednosti v téhle oblasti si rozšířila i během 3-měsíčního programu u Kanaďanky Christiny Merkley a každoročně jezdí na konference a semináře do zahraničí a je členem IFVP (International Forum of Visual Practitioners). Svou vášeň pro vizualizaci sdílí skrze vizuální záznamy pro klienty, tréninky vizualizace, skečnoutingu a vizuálního myšlení. No a když nevizualizuje? Vede různé workshopy, organizuje setkání evropských "visual practitioners" nebo učí zaměstnance organizací různých velikostí a zaměření jak poutavě a k věcí prezentovat.
Mediátorka
Dana je jednou z nejzkušenějších českých mediátorek. Absolvovala studium mediace na Právnické fakultě Pepperdine University v Los Angeles, kde také působila jako mediátorka. Kromě toho mediovala případy v Německu, Španělsku, Irsku, na Ukrajině nebo Barbadosu. Své bohaté mediační zkušenosti — z více než 1.500 mediačních případů — přináší i do koncepce svých přednášek. Dana je autorkou řady publikací, včetně učebnice „Nejlepší je domluvit se“ či „Komentáře zákona o mediaci“. Vystupuje jako inspirativní spíkr na zahraničních univerzitách, konferenci TEDx nebo jiných platformách osobnostního a business rozvoje.
Trenér komunikačních dovedností
Martin vystudoval Divadelní fakultu AMU Praha a později také Divadelní fakultu JAMU v Brně v rámci doktorského studia. Absolvoval celou řadu výcviků a stáží v oblasti veřejného vystupování, a to jak v ČR, tak v zahraničí. Specializuje se na prezentační a řečnické dovednosti, argumentaci, přesvědčování a improvizaci.
Posledních 17 let pravidelně vystupuje na veřejnosti. Moderuje akce v rámci karlovarského filmového festivalu či Festivalu francouzského filmu. Moderoval konference pro KKCG, IMPACT HUB Praha a mnoho dalších. Kromě toho vystupuje ve stand-up comedy Na stojáka, Slam Poetry nebo na Nudné konferenci Praha. Spolu s dalšími kolegy založil v roce 2002 Českou improvizační ligu a improvizační divadlo JUST! IMPRO, se kterým pravidelně vystupuje ve Švandově divadle v Praze.
V roce 2012 založil centrum výzkumu a rozvoje improvizace IMPRO INSTITUT, který připravuje kurzy a workshopy pro korporátní klientelu i pro veřejnost. Martin pravidelně přednáší na vysokých školách a působí jako kouč a mentor při přípravě prezentací a vystoupení na konferencích.
Psycholog a terapeut
Čtyřiatřicetiletý psycholog specializující se na otevřenou komunikaci, autentický leadership a Employee Assistance Program. Facilitoval rozvojové programy v České republice, Polsku, Německu, Francii nebo Řecku a pracoval s lidmi z více než 25 zemí světa. Pokud to Sebastianovi čas dovolí, věnuje alespoň dva dny v týdnu své soukromé psychoterapeutické praxi v Praze, kde se věnuje jednotlivcům a párům. Hovoří plynně anglicky i česky. Více o Sebastianovi najdete na www.sebastianjames.cz.
Cestovatelka a novinářka
Ještě dva roky zpátky se kvůli velkým zdravotním problémům bála jít mezi lidi. Teď sama zdolala jeden z nejtěžších pěších trailů světa.
Pacific crest trail (pacifická hřebenovka) se táhne přes celou západní Ameriku – z Mexika až do Kanady. Monika za 5 měsíců zvládla ujít téměř 4300 kilometrů. Na hřebenovce nastoupala přes 150 tisíc metrů, prošla tři státy, 25 národních lesů a sedm národních parků. Na Pacifickou hřebenovku se ročně vydá několik tisíc lidí, ale dokončí ji jen desetina z nich. Monika patří mezi ně. A to byla ještě před nedávnem bledou pacientkou s vážnými zdravotními a psychickými problémy. Přesto se rozhodla změnit život a splnit si sen – projít pěšky celou Ameriku. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám, které potkávala, když putovala sama divočinou. Pacifická hřebenovka ji tvrdě zkoušela. Naučila ji ale nevzdávat se.
Výzkumnice ve společnosti LMC
Nespokojenost v práci, diskuse s nadřízeným, hledání nabídek, první odeslaný životopis, pohovor, zkušebka… Ale jaké to vlastně je? Jak se cítí lidé, když si hledají práci? Zažijte na vlastní kůži slasti a strasti změny práce a přibližte se více těm, které potkáváte na pohovorech.
Markéta je výzkumnice. Když nastoupíte do LMC jako produkťák/produkťačka nebo designer/ka, setkání s ní vás nemine. Má na starosti, aby lidé, kteří pracují na LMC produktech, znali své uživatele, chápali, kdo jsou, jaké mají starosti a jak jim LMC služby pomáhají. Rozhovory, dotazníky, workshopy a společné vyhodnocování toho, co se zjistilo, jsou jejím denním chlebem. Kromě toho se věnuje zážitkové pedagogice a občas plachtí na moři nebo spí pod širákem.
Herečka, komička a improvizátorka
Simona bude mluvit o svém pohledu na souvislosti, o kterých se příliš často nemluví. Ve spolupráci s vámi diváky vybereme okruhy témat, na která se podíváme. Například souvislost mezi emocí a nemocí, vztahy a komunikace, jak funguje matrix, k čemu nám slouží traumata a bolest, fantazie a programování mysli, zodpovědnost a svobodná volba, cykly a význam přechodových rituálů.
Další informace: www.babcakova.cz nebo www.facebook.com/Simona-Babčáková-297641310012/
Simona Babčáková je herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška, která vystudovala Zlínskou školu umění, prošla scénami Městského divadla Zlín, pražského Divadla v Dlouhé, Klicperova divadla v Hradci Králové. V současné době je členkou souboru Dejvického divadla v Praze. Objevuje se v rolích filmových i seriálových a zároveň má lidem co říct i prostřednictvím svých jedinečných „večírků“ - improvizačních show na jakékoli téma.
Průvodce světem evoluce
Pepa je přeborník ve splétání a rozplétání příběhů, z nichž nejvíc miluje ten největší: evoluci. Vystudoval teoretickou a evoluční biologii, ale zabrousil i do filosofie a dějin vědy. Jeho srdcovkou jsou symbiotické vztahy a spolupráce. K smrti rád píše a mluví.
Jako autor, spoluautor a překladatel se podílel na 11 knihách s evoluční tématikou. Vyučoval na PřF UK, FSS MU a FF UP, účastnil se řady lokálních i národních vzdělávacích projektů, byl členem redakční rady časopisu Vesmír a osm let hrál ochotnické divadlo.
Teď už čtvrtým rokem pracuje v bankovním sektoru, momentálně v roli agilního kouče. V rámci agilní transformace vytvořil ojedinělý kurz Biologie korporátu, v němž lidem na příkladech z přírody ukazuje, že principy evoluce fungují prostě úplně všude. A když něco funguje skoro čtyři miliardy let, skutečně je kde se inspirovat.
Milovnice příběhů, sběratelka životních kuriozit a také forenzní genetička
Halina vystudovala antropologii a genetiku člověka na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy (ještě předtím ovšem stihla studovat farmacii na UK a animaci na FAMU, hrát divadlo a absolvovat scénografický obor „hračka, maska, loutka“). Už během studií PřF UK byla dva roky civilní stážistkou Kriminalistického ústavu Praha, po promoci v roce 2002 zde začala pracovat jako expertka v oboru analýzy DNA. V roce 2005 působila v Thajsku v jednotkách Interpolu při identifikacích obětí tsunami. Spoluzaložila Československou společnost pro forenzní genetiku, jíž je od roku 2008 místopředsedkyní. Aby svou všeobecně deklarovanou lásku k nejistotě prokázala činy, odešla v roce 2016 na volnou nohu.
Velmi ji baví výuka a popularizace. Je autorkou populárně naučné publikace Breviář forenzní genetiky, v roce 2016 získala cenu Neuron Prima ZOOM za nejlepší populárně vědecké video. Přednáší forenzní genetiku na PřF UK, VŠCHT Praha a Univerzitě Pardubice, ještě raději ale seznamuje se svým oborem úplné laiky. Od roku 2018 má vlastní pořad Expertíza na Stream.cz. Odjakživa má tendenci spojovat nespojitelné a ve volných chvílích se ráda zaobírá bizarními úvahami a obskurními myšlenkami, které občas prezentuje i veřejně (zatím kvůli tomu nebyla ani trestně stíhána, ani hospitalizována).
Potulný učitel matematiky
Studoval matematické modelování na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, momentálně pracuje na katedře matematické analýzy a aplikací matematiky Univerzity Palackého v Olomouci.
Domnívá se, že matematika je jazykem přírodních věd a podle toho se i chová – baví se matematickým modelováním různých přírodních jevů a procesů. Je překvapen, že ho za to někdo platí. Zabývá se také zpracováním digitálních signálů, analýzou dat, strojovým učením a výukou různých kurzů aplikované matematiky.
Zpovzdálí a s nedůvěrou sleduje aplikace matematiky v ekonomii, a když se to hodí nejméně, utrousí k tomuto tématu pár nevychovaných poznámek například zde.
Poslední dobou dospěl k názoru, že ze všeho nejdůležitější je správná tedy bayesovská inference a obtěžuje tímto obskurním tematem slušné lidi mnoha profesí.
Konzultantka a lektorka pro GrowJOB Institute
Denisa je konzultantka a lektorka pro GrowJOB Institute se specializací na téma růstového myšlení a sebepoznání.
Za pražskou pobočku GrowJOB Institute je zodpovědná za všechna veřejná školení tématu Konec prokrastinace. Specializuje se na témata Osobní vize, Osobní hrdost, Spokojenost, Efektivní učení a zlepšování prezentačních dovedností - Inspirativní prezentování. Je autorkou kurzu Hodnotový učitel, který pomáhá zlepšovat český školský systém a spoluzakladatelkou Konference WO.men a španělské verze projektu Konec prokrastinace. Založila také svou módní značku Deedivine.
Vytvářím funkční sítě v LEGO a Red Button
Budování funkčních sítí jako nové formy spolupráce lidí napříč obory, rolemi a organizacemi. Společně nasdílíme proč brát sítě vážně, zkušenosti s fungováním i tipy a triky jak na to.
Interaktivní workshop nabídne zkušenosti ze 3 let vytváření funkční sítě RedButton. Co si můžeme představit pod souslovím “funkční síť”? Jaké společné znaky a rozdíly najdeme v síťovém a korporátním modelu? Jak v síťovém prostředí dosahovat výsledky? Co se musí člověk naučit a odnaučit? Jaká hlavní dilemata se musela řešit a jak jsme je (ne)zvládli?
Ve společnosti LEGO se věnuji globálním transformacím v oblasti exponenciálních technologií a způsobů práce. Zároveň mě baví budování funkčních sítí, kde se lidé potkávají, spolupracují, rozvíjí se navzájem a posouvají věci kupředu. A tak jsem jednou nohou ve větší firmě a druhou v síti RedButton. V obou prostředích hledám způsoby, jak měnit systémy na ekosystémy, organizace na organismy, zaměstnance na podnikatele a hierarchie na komunity.
Vytvářím zkratky
Budování funkčních sítí jako nové formy spolupráce lidí napříč obory, rolemi a organizacemi. Společně nasdílíme proč brát sítě vážně, zkušenosti s fungováním i tipy a triky jak na to.
Interaktivní workshop nabídne zkušenosti ze 3 let vytváření funkční sítě RedButton. Co si můžeme představit pod souslovím “funkční síť”? Jaké společné znaky a rozdíly najdeme v síťovém a korporátním modelu? Jak v síťovém prostředí dosahovat výsledky? Co se musí člověk naučit a odnaučit? Jaká hlavní dilemata se musela řešit a jak jsme je (ne)zvládli?
Rád vytvářím sítě, které umožňují hledat zkratky, které jsou v dnešní rychlé době potřeba k akceleraci nápadů nebo rozvoji businessu. Dále mě baví nahlížet a učit se z oborů, které jsou mimo náš rámec či naší bublinu. Rád pomáhám tomu, aby lidi využívali svůj dar na maximum a spolutvořili s lidmi, kteří jsou hodnotově na stejné vlně a nebojí se říci „nevím“.
Pěstitel smysluplné práce s lidmi
Moc rád cestuju, čtu, lyžuju, minimalisticky improvizuju a chodím po liduprázdných kopcích. Vystudoval jsem psychologii, absolvoval výcvik v Gestalt terapii a další srandy. Baví mě propojování evidence-based přístupu s uměním dobře cílené intuice. Od roku 2003 se věnuji vzdělávání a rozvoji lidí v byznysu. Vedu agenturu Odyssey.cz na misi za smysluplnější práci s lidmi ve firmách. S kolegy rozvíjíme mezioborový „Fit For Business“ koncept dlouhodobě udržitelné výkonnosti.
Mým tématem je tedy energie – jak s ní zacházíme u sebe samých, u svých týmů, ve firemní kultuře. Jak můžeme v prostředí neustále rostoucího tlaku na výkon a technologického vývoje jít naproti přirozenému fungování lidského i sociálního organismu. Jak chytře rozvíjet potenciál. Jak hořet a nevyhořet. Skrze Hnutí zaHRádkářů proto také tvořím na českém HR rybníku vlny mezifiremního sdílení zkušeností.
Byznysman, lektor a firemní šaman na vedlejší úvazek
Firmám chybí rituály, protože Vánoční večírek je jen chlastačka...
Od 90.let se pohybuji v malých, středních i těch největších firmách. Prošel jsem je jako obchodník, manažer, lektor i investor. Rácio mě vedlo vzhůru kariérou v korporátech a pomohlo k úspěchu v podnikání. Stále se považuji za obchodníka. Obchod v jeho různých podobách miluji.
Rituály jsem se začal zabývat, protože jsem 2x zkolaboval. Vždy, když jsem se cítil na vrcholu. Z pohledu rácia bylo vše super. Úspěch, spousta práce, uznání ostatních, růst, růst, růst.... Ale nějak mi občas chyběl smysl.
Tak jsem ho začal hledat.Cestou dovnitř sebe i cestou po světě a návštěvou různých přírodních etnik. Vnímáním zvyků a rituálů, které člověka provází a spojují s jeho smyslem a hodnotami. Bylo velmi hluboké některými rituály projít.
Pak přišla obava a nerozhodnost. Bál jsem se, že si musím vybrat mezi racionálním světem byznysu nebo rituálním světem toho hlubšího. Nemusel. Je osvobozující a naplňující ty světy prolnout. A když jsem to udělal, všimli si toho lidé z firem, ve kterých realizujeme projekty. Takže jsem Náčelník i Šaman.
Zde jsem ŠAMAN: tomas-busek.cz
Zde jsem NÁČELNÍK: towers.cz
Kreativní producent
Štěpán Kubišta od střední školy konstantně vymýšlí a následně vede kulturní projekty. Při studiu na DAMU založil s Davidem Gaydečkou agenturu Joe’s Garage, která stála za festivaly jako Blues v lese, nebo United Islands a zastupovala celou řadu kapel. Následně se vrátil do divadelních vod a nastoupil do Laterny magiky a následně do Národního divadla (to tedy nezaložil, natož vymyslel). V Národním měl na starosti projekt Nové scény, která se po letech vrátila do svazku tohoto divadla. Následně převzal i vedení Laterny magiky, kterou se pokusil přivést opět do zorného pole českého diváka. Po nesouhlasu se změnami ve vedení ND jej opustil a společně s Rosťou a Vítkem Novákem založil divadlo Jatka78.
Zároveň je spoluzakladatelem karlínského živého parku Přístav 18600, libeňského Long Islandu, klubu Fuchs2, Asociace nezávislých divadel ČR a o.p.s Dny české státnosti.
Facilitátor & otec školy improvizace
Od roku 2003 působí jako organizátor a produkční kulturních a vzdělávacích akcí pro širokou veřejnost a firmy. Prošel si náročnými tréninky v marketingovém a reklamním prostředí, kde rozvíjel své komunikační dovednosti. S pomocí svých kolegů, mentorů a koučů, našel velkou inspiraci v propojení aplikované improvizace, umění a komunikačních technik pro následné využití v osobním životě i firemním prostředí.
Před 6. lety spoluzakládal první českou ŠKOLU IMPROVIZACE, spolupracuje s celosvětovou APPLIED IMPROVISATION NETWORK (AIN) sdružující odborníky nejen na improvizaci z celého světa.
Vedoucí a matka TA KAVÁRNY
Začínala v roce 1994 - 97 na Lince Bezpečí – krizová intervence pro děti a mládež po telefonu Souběžně od 1995 působí v Jedličkově ústavu, kde si prošla několika pracovními pozicemi, rolemi. Následně si mohla zažít rozjet TA KAVÁRNU – tréninkové pracoviště pro lidi s tělesným postižením. Přívětivý prostor, kde získávají lidi se znevýhodněním pracovní návyky, zkušenosti, sebevědomí a následně s pracovní terapeutkou procházejí procesem hledání práce na volném trhu. Máme úspěšnost 73% zaměstnanosti.
Mám velké štěstí, že dělám práci, která mě baví, naplňuje a mohu se denně učit od ostatních.
Ředitelem společnosti Člověk v tísni
Šimon Pánek je spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Člověk v tísni, humanitární organizace se sídlem v České republice. Člověk v tísni poskytuje humanitární pomoc a podporu v oblasti lidských práv a občanské společnosti, zejména pak ve státech s autoritářským režimem a v místech konfliktu včetně Čečenska, Balkánu, Běloruska, Ukrajiny a Kuby.
Šimon byl coby studentský aktivista během sametové revoluce v roce 1989 vůdcem několika stávek proti režimu. Působil jako zahraniční specialista pro oblast Balkánu a lidských práv v prezidentské administrativě Václava Havla. Je členem Evropské rady pro zahraniční vztahy (www.ecfr.eu) a zakládajícím členem Rady evropského partnerství pro demokracii (www.eupd.eu.).
Od roku 2004 do roku 2010 byl Šimon předsedou české nevládní rozvojové organizace FoRS (www.fors.cz). Od roku 2011 do roku 2013 působil také jako předseda dozorčí rady Aliance 2015, evropské sítě nevládních organizací (www.alliance2015.org). Od minulého roku je Šimon předsedou nové instituce působící v zemích bývalého Sovětského svazu pod názvem Centrum občanské společnosti Praha (www.praguecivilsociety.org).
Šimon Pánek je nositelem Medaile Za zásluhy České republiky za rok 2002 a Ceny Evropan roku 2003.
Pracovní terapeutka tréninkového programu Borůvky o.p.s.
Na dráhu pomáhajících profesí se dala před devíti lety. Že nedokáže zachránit svět ani konkrétního člověka jí došlo při první pracovní zkušenosti na krizovém pobytu v Domě tří přání.
Abyste věděli, člověk musí chtít sám. S vědomím, že je každý odpovědný za svůj život a je na něj tím pádem i největším odborníkem, se stala pracovní terapeutkou v Borůvce. Doprovází lidi s postižením v tréninkovém programu. Když je trénink u konce, stává se průvodkyní (nejen) na volném trhu práce.
Ex-bankéř ve společnosti Člověk v tísni
David začal ještě při studiu pracovat jako obchodník s měnovými a derivátovými kontrakty v ČSOB a v této bance zůstal dalších skoro 25 let. Postupně se zabýval řízením rizik, investiční politikou banky, statistickým modelováním, firemními úvěry, cenotvorbou a řadou dalších témat.
V r. 2016, kdy měl za sebou čtyři roky v roli finančního ředitele společnosti, se rozhodl pro kariérní změnu. Protože se v bance už nějakou dobu věnoval také tématu společenské odpovědnosti, nabídl svoje zkušenosti neziskovému sektoru.
V posledních třech letech pracuje David pro společnost Člověk v tísni, kde se věnuje tématům chudoby, předlužení a exekucí. Je autorem Indexu odpovědného úvěrování, který hodnotí chování společností nabízejících spotřebitelské půjčky, podílí se na přípravě zákonů napravujících exekuční epidemii a pomáhá firmám, jejichž zaměstnanci bojují s nesplatitelnými dluhy.
Mentorka a podnikatelka
Hledání otázek, na které se nikdo neptá, může váš byznys nakopnout víc, než si myslíte
Radím lidem v podnikání. Netvrdím, že mám patent na rozum, takže pokud podnikáte ve výrobě letadel nebo mikročipů, na rovinu říkám, že vám neporadím, protože tomu nerozumím. Můžete se o mně dočíst, že jsem „Jedna ze zakládajících partnerek CEAG, zodpovědná především za strategii, business development a poradenství v rámci fúzí a akvizic a spolupracuji s fondy private equity, strategickými investory a vlastníky společností.“ Přeloženo do běžné mluvy to znamená, že firmám a jejich majitelům, či managementu radím v tom, jak to udělat, aby se jejich businessu dařilo, rozvíjel se, získal investice, když je to potřeba a firemní úspory na to nestačí, a kdy a jak firmu prodat, když se majitel rozhodne, že by konečně mohl začít odpočívat.
Česká televize mě pozvala, jako investorku do pořadu Den D. Tam mě to fakt bavilo, přestože se člověk nestačil divit, na co všechno chtějí lidi získat investici. Kromě toho jsem dva roky moderovala vlastní pořad na Rádiu ZET Podnikání od A do ZET, a taky jsem tak trochu grafoman.
Píšu blog a napsala jsem knížku Z deníku investorky aneb Jak podnikat a nezbláznit se. Ale hlavně fandím lidem, co používají vlastní hlavu a selský rozum. Vystudovala jsem mezinárodní a veřejné vztahy na Škole mezinárodních a veřejných vztahů a Executive Masters of Business Administration na ESCEM School of Business and Management /University of New York/Prague. A úplně původně jsem vystudovala hotelovou školu, takže je zřejmé, že ráda vařím a mám ráda dobré jídlo.
Hledač jednoduchých, nikoliv však zjednodušených řešení
Dobré začátky rozhodují o budoucnosti vztahů, aneb nejen o onboardingu nováčků.
Vystudovaný “ajťák”, který si doplnil své vzdělání studiem MBA programu na universitě v Pittsburghu. První část své pracovní kariéry strávil ve společnosti ABB. Působil na mnoha pozicích v ČR, Asii a na globální úrovni. Díky této práci měl Karel možnost si užít nespočet mezilidských interakcí s lidmi z mnoha různých kultur a různých míst na zemi i ve všech možných vztahových rolích (kolega, nadřízený, podřízený).
Tuto svou zkušenost promítá v posledních letech do řízení vývoje a evangelizaci nového inovativního nástroje YSoft Clerbo pro zlepšení práce, komunikace a vzdělávání zaměstnanců ve firmách.
Karla fascinuje v mezilidských vztazích hledání základních principů, které pak vypadají jednoduše, ale často není jednoduché se k nim dopracovat.
V interaktivním workshopu zkusíme společně objevit některé základní principy dobrých mezilidských vztahů pojmenovat je.
Zakladatelka SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ
Jaroslava Valová založila v roce 1991 firmu Siko koupelny. Podnikat začínala pouze s rodinnými úsporami v jihočeské obci Čimelice. Z firmy se stala jednička na trhu s vybavením koupelen v Česku a na Slovensku. SIKO dnes úspěšně prodává i kuchyně a interiérové dveře. Má více než 50 prodejen, přes 900 zaměstnanců a obrat téměř 4 miliardy korun. Před čtyřmi lety Jaroslava Valová předala vedení firmy svým třem dětem. Za svoji manažerskou práci získala řadu prestižních ocenění, stala se Manažerkou roku 2013, dlouhodobě patří mezi TOP ženy českého byznysu, v roce 2017 se stala vítězkou TOP ŽENY kategorie byznys – podnikatelka, v r. 2018 byla vyhlášena Manažerkou čtvrtstoletí jako jediná žena mezi deseti TOP Manažery a v roce 2019 byla uvedena do Síně slávy TOP žen byznysu.
Trenér, HR manažer, fanda do vzdělávání
Zdeněk vystudoval Západočeskou univerzitu v Plzni obor učitelství pro druhý stupeň ZŠ. Vzdělávání ho tak nadchlo, že ihned po škole začal pracovat jako trenér soft skills pro velké korporáty (T-Mobile, Vodafone). Zanedlouho začal nastavovat koncepce vzdělávání a rozšířil svoje obzory i o HR oblast. Na UJAKu propojil teorii s praxí a vystudoval MBA v oblasti HR managementu.
Již 13 let se pohybuje v oblasti vzdělávání. Nyní působí jako Head of HR&Trainingu v KRUKu. V oblasti tréninku se zaměřuje na rozvoj manažerských dovedností. Jeho specializací je nastavovaní co nejefektivnějšího modelu vzdělávání za pomoci blended learningu.